Hakkımızda

Şirketimiz 1984 yılında kuruldu. Borosilikat cam boruları ile ülkemizin; İlaç, Kimya, Boya, Gıda, Arıtma, Metalürji, Elektrik sanayi, Hastane ve Üniversite laboratuvarlarının cam ihtiyacını karşılamaktadır.

Bizleri en çok sevindiren müşteri memnuniyeti olup, bu memnuniyet firmamızın en önemli amacı olmuştur. Şirketimizin kurucusu ve Gn Md. Hidayet Yılmaz’ın 54 yılı aşkın birikimleri ile şirketimize oldukça aşama kazandırmıştır. Hava kurutucu kaplarının ve akış kontrol camlarının, KESME VE TAŞLAMA gerektiren yüzey ve boyutlarını, geliştirdiğimiz sıfırdan teknoloji ile %2 toleranslara kadar inebilmiş durumdayız. Bu teknoloji ile metal, camla birlikte daha kolay buluşmaktadır.

Şirketimizin kurucu ortağı murahhas azası Hidayet YILMAZ, camcılık serüvenine, 1967 yılında camcılık okulunda cam eğitimi ile başlamış olup, daha sonra Şişecam’ın Paşabahçe cam fabrikasında cam züccaciye (cam bardak, tabak, vazo, mutfak cam ürünleri, şişe, ev aksesuarları, aydınlatma cam ürünleri ve antik cam kristal ürünleri) üretiminde cam sanatını geliştirmiştir. İlerleyen yıllarda, 1975’te kısa bir süre ve yine Şişecam fabrikasının Topkapı’daki teknik cam fabrikası tesislerinde Laboratuvar Cam malzemeleri üretiminde eğitim alarak cam sektöründe alan değiştirmiştir. 1975’te TÜBİTAK-MAM' da Görev alarak, AR-GE çalışmalarında laboratuvar cam sanatını da iyice pekiştirmiştir. Tüm bu birikimlerini ülkemiz sanayiine katkı sunmak için 1984'te İstanbul Ticaret Odası saflarında, üretimine başlamış, ülkemizin sanayilerinin, ülkemizin hastanelerinin, fen okullarının ve üniversitelerin, AR-GE Çalışmalarının Laboratuvar cam malzemelerini (analiz cihazları, cam boru, cam silindir, cam balon, gözetleme camı, borosilikat, cam boru, cam kurutma kapları, kuartz boru ve ürünleri, kuartz cam levha, kuartz cam cihazları, cam şişe, cam aksesuar) üretmeye başlamış ve halen tüm hızıyla üretimin rotasını belirlemeye devam etmektedir.

HİDAYET YILMAZ